Exekuce

vysvětlení pojmu "exekuce"

obrazek

Exekuce je často používaný, tedy všeobecně známý pojem - označuje se jím proces, kterým se oprávněný (neboli ten, který exekuci využívá) domáhá toho, aby druhá strana splnila nějaký svůj závazek.

V oblasti našeho působení se jedná o odebrání majetku povinného (dlužníka), jehož zpeněžením se mají získat finanční prostředky k zaplacení dluhu povinného (dlužníka).

Exekutor nejdříve (je to nejjednodušší, vyžaduje to minimum úsilí) obstaví povinnému nemovitosti, bankovní účty, následně pak mzdu, živnostníkům pak plnění od třetích osob (platby od zákazníků) případně podíly ve firmách, akcie...atd. Prostě všechno.

Exekutor musí nechat povinnému malou částku, nezbytnou k obživě, takže z platu např. 15.000 zbyde povinnému např. 5.000. Tyto peníze ale přijdou na bankovní účet povinného, kde mu je i tato mininální částka zabavena, dlužník se tak ocitá zcela bez prostředků.

Existují také exekuce nemajetkové - zabavení týraných zvířat, zabavení řidičského průkazu, v rodinném právu pak exekuce, vymáhající oprávněnému (většinou otci) kontakt s jeho dětmi, se kterými mu brání jejich matka se stýkat...atd. Tyto druhy exekucí jsou mimo oblast našeho působení, nebudeme se jim tedy zde věnovat.

Zadejte svoji e-mailovou adresu

Obratem se Vám ozveme

Zpětné volání zdarma

Zadejte svoje telefoní číslo a my Vám zavoláme zpět zcela zdarma

Kontaktní formulář

Napište nám pomocí
kontaktního formuláře

obrazek

Kontaktní formulář

nebo nám napište na email: reseni@poradimesuverem.cz nebo přímo zavolejte na 724 800 094.
obrazek

práce pro vás hledáme zprostředkovatele

Nabízíme: Seriózní jednání - Pružnost - Kreativita - Úspěšnost

Popis: člověk proklientsky orientovaný, slušný, komunikativní, schopný pružného přístupu, nelže, neokrádá klienty, chce si vydělat peníze.

Jste to právě Vy? Kontaktujte nás